[Japonia] Pies znajduje nielegalną broń

Policyjny wydział do zwalczania zorganizowanej przestępczości w zeszłym tygodniu aresztował członka Yakuzy pod zarzutem posiadania nielegalnej broni. Jak donosi Sankei Shimbun, funkcjonariuszom pomógł tak zwany “Hybrydowy Pies Policyjny”.

29 listopada policyjny pies o imieniu Illumina Go odkrył zawinięty w ręcznik pistolet ukryty za tajnymi drzwiczkami w filarze w biurze korporacji Inagawa-kai w Yokohamie. Aresztowany został Hajime Okazaki, wysoki rangą członek gangu pod zarzutem złamania Kodeksu Kontrolowania Mieczy i Broni Palnej. Oskarżony przyznał się do winy wyznając, że to on sam skonstruował skrytkę.
Policja zrobiła nalot na biuro firmy po otrzymaniu zawiadomienia o możliwej działalności związanej z handlem narkotykami.

Illumina Go jest psem wytresowanym do wykrywania broni palnej i narkotyków. Wcześniej tego roku pies wykrył broń kalibru 32mm i 5 pocisków ukrytych pod podłogą w rezydencji innego gangstera w mieście Sakado prefektury Saitama.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.