Japonia rozszerza stan nadzwyczajny w niedzielę 16 maja

Rząd Japoński zadecydował o rozszerzeniu stanu nadzwyczajnego na trzy kolejne prefektury, po tym jak przypadki zakażeń koronawirusem wciąż wzrastają.

Premier Yoshihide Suga powiedział: „Będziemy ściśle współpracować z samorządami lokalnymi objętych stanem nadzwyczajnych terenów by pilnie wprowadzić surowe kroki zabezpieczeń antywirusowych. Ograniczenia będą dotyczyć sprzedaży alkoholu lub oferowania usług karaoke w barach i restauracjach, jak również promować będziemy pracę zdalną”.

Suga powiedział, że jest ważne by podejmować efektywne kroki zgodnie z sytuacją w każdym regionie, zamiast ogólnonarodowych obostrzeń. Obiecał również, że rząd przyspieszy postępowanie narodowego programu szczepień.

Stan nadzwyczajny ogłoszony jest jak na razie w sześciu prefekturach, włączając w to Tokyo i Osakę, aż do końca tego miesiąca. Od soboty 15 maja będzie obejmował on także Hokkaido, Okayamę i Hiroshimę. Celem wprowadzanych obostrzeń jest zmniejszenie liczby infekcji i ulżenie napięcia służby zdrowia. Rząd ma wyznaczyć kolejne trzy prefektury lub regiony, gdzie ograniczenia mają wejść w życie.

Minister odowiedzialny za walkę z koronawirusem opowiada, że jest zaniepokojony wzrostem infekcji w związku z różnymi wariantami wirusa. Minister ds. rewitalizacji ekonomicznej Yasutoshi Nishimura zwrócił uwagę, że młodsze pokolenia również są narażone na wystąpienie ciężkich symptomów choroby.

Badacze z Japońskiego Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych tłumaczą, że warianty wirusa zawierające mutację o numerze naukowym N501Y będą prawdopodobnie przyczyną 90% nowych zakażeń.

Japońskie Ministerstwo Zdrowia podało do wiadomości, że w piątek 14 maja w kraju było ponad 6 200 nowych infekcji oraz 81 osób zmarło.

Źródło: https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20210514_44/


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.