[Japonia] 3,2 miliona osób podejrzanych o uzależnienie od hazardu

Według badania przeprowadzonego przez Narodową Organizację Szpitalną “Kurihama” Centrum Medycyny i Uzależnień od maja do czerwca br. około 3.2 miliona Japończyków może być uzależnionych od hazardu. Przeprowadzono ankietę wśród losowo wybranych 10 000 mężczyzn i kobiet w wieku od 20 do 74 lat. Odpowiedź otrzymano od 4 685 osób.

Wedle ustaleń zespołu u 158 (3,6%) osób wykryto podejrzenie uzależnienia od hazardu, z czego 32 (0,8%) osoby wpadły w uzależnienie w przeciągu ostatniego roku.
Zeznali oni w ankiecie, że z powodu hazardu wpadli w długi lub mieli sprzeczki z bliskimi osobami.

Spośród badanych 26 osób przyznało się, że na “Pachinko” i inne automaty do gry miesięcznie przeznaczali około 58 000 jenów (515 dolarów, ok 1880 złotych)

Wynik 3,2 miliona wyszedł kiedy zespół badawczy zestawił wyniki badania z populacją krajową.

Dyrektor centrum “Kurihama” Susumu Higuchi powiedział, że badanie to było pierwszym w kraju badaniem tego rodzaju przeprowadzonym na tak dużą skalę. Przyznał, że pokazuje ono jak duża część społeczeństwa może być zagrożona hazardowym uzależnieniem oraz dodał, że część z tych osób może nie zdawać sobie sprawy ze swojego stanu.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.