[Polska] Więcej informacji o Pyrkonie: Tony Swatton i patron bloku Mangi i Anime

“Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 odbędzie się już wkrótce. Organizatorzy przedstawiają to, na co z niecierpliwością czekają wszyscy uczestnicy wydarzenia. Program Pyrkonu, bo o nim mowa, ma ponad 1700 godzin! Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach, między innymi: prelekcjach, konkursach, turniejach gier komputerowych i planszowych, pokazach walk, warsztatach pisarskich i tanecznych oraz wielu, wielu innych.

Program

Tegoroczny program został podzielony na 18 bloków i odbywa się w 7 halach. Ponad 1000 punktów programu z pewnością sprawi, że nawet ci, którzy z fantastyką nie mają wiele wspólnego, znajdą coś dla siebie. Poniżej kilka przykładów.
Blok Literacki – miejsce dla wszystkich fanów książek i wszystkiego, co z nimi związane. Panele, wywiady z gośćmi Festiwalu, spotkania autorskie, prelekcje, konkursy – to wszystko znajdzie się w tym bloku. Uczestnicy będą mogli, na przykład, spróbować swoich sił w profesjonalnych warsztatach pisarskich pod okiem redaktorów „Nowej Fantastyki”, nauczyć się pisać recenzje wraz z recenzentami polskiej edycji „Fantasy & Science Fiction” oraz wziąć udział w spotkaniu z wydawnictwami takimi, jak REBIS czy Powergraph. Ponad 40 gości bloku literackiego, wśród nich Tad Williams, Charles Stross, Olga Gromyko, Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, sprawi, że będzie on miejscem, do którego trzeba obowiązkowo zajrzeć.

Blok Mangi i Anime – w ramach tego bloku uczestnicy będą mogli posłuchać wielu ciekawych prelekcji o kulturze japońskiej, mangowcach czy najnowszych mangach i anime. Jeżeli chcesz zabrać głos w dyskusji o chrześcijaństwie w M&A, dowiedzieć się, jak przygotować występ cosplayowy, czy usłyszeć nieco więcej o tajemniczej profesji gejszy, to ten blok jest dla Ciebie.

Blok Festiwalowy – koncert Percival Schuttenbach, walki wikingów, nauka szermierki oraz kendo, aikido, capoeira, warsztaty tańca irlandzkiego, czy pokaz mody postapokaliptycznej to tylko niektóre atrakcje oferowane przez ten blok. Każdy, kto nie stroni od odrobiny wysiłku albo dobrej muzyki, znajdzie tu coś dla siebie.

Blok Gier Elektronicznych – to właśnie tutaj wszyscy chętni będą mogli zatopić się w wirtualny świat gier elektronicznych. Wśród atrakcji tego bloku będzie można znaleźć turnieje w Starcraft II, DotA 2, League of Legends, czy HearthStone. Oprócz tego uczestnicy będą mogli posłuchać wielu ciekawych prelekcji. Dziekan wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej WSNHiD, dr. inż. Robert Tomczak, opowie o zanikającej granicy między światem wirtualnym i rzeczywistym, natomiast MaxFloPlay wraz z Łukaszem Chmielewskim przedstawią dzień z życia profesjonalnego gracza MMORPG.

Blok dla początkujących – każdy kto chciałby zagłębić się w świat fantasy i Sci-Fi, ale nie wie, od czego zacząć będzie mógł wysłuchać wskazówek od doświadczonych fantastów. Jak powinna wyglądać pierwsza sesja RPG? Jak zorganizować LARPa? Dlaczego warto mówić po klingońsku? Tego wszystkiego dowiecie się w ramach bloku dla początkujących.

Więcej informacji o blokach programowych Pyrkonu możecie znaleźć pod tym adresem.

Wideokonferencja z Tonym Swattonem

Kolejną atrakcją Pyrkonu będzie niewątpliwie wideokonferencja z Tonym Swattonem – kowalem i jubilerem, który tworzy rekwizyty filmowe, takie jak miecze i zbroje. Ma na swoim koncie współpracę między innymi przy filmach Piraci z Karaibów, Igrzyska Śmierci, Van Helsing czy The Matrix. Prowadzi również popularny program Man at Arms, gdzie można zobaczyć, jak wykuwa swoje dzieła.

Patron bloku Mangi i Anime

Z przyjemnością ogłaszamy, że patronem medialnym bloku Mangi i Anime zostało najstarsze wydawnictwo mangowe w Polsce – J. P. Fanatastica. Redakcja, wraz z tłumaczem, będzie dostępna na swoim stoisku gdzie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania. W ofercie stoiska znajdziecie przeróżne komiksy i mangowe gadżety. Również, specjalnie na Pyrkon, JPF wyda pierwszy tom mangi Blue Heaven autorstwa Tsutomu Takahashi.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.pyrkon.pl

 

Więcej informacji na temat wydarzenia udzieli Państwu:

Daria Pilarczyk

daria.pilarczyk@pyrkon.pl

Andrzej Nowak

andrzej.nowak@pyrkon.pl

~Organizatorzy kownentu Pyrkon.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.