[Polska] Niucon co raz bliżej

Nadal nie wiesz, czy warto wyruszyć po przygodę na NiuCon do Wrocławia? 11-13 sierpnia jest tuż tuż!

Kolejni goście, którzy kuszą Cię to:
Elena Samko – znana cosplayerka z Rosji, mistrzyni makijażu, która zakochała się w Wiedźminie i przemieniła się w postacie z gry, zarówno piękne, bestie jak i w samego Geralta
Beata “Ari” Smugaj – autorka i ilustratorka Lisich Spraw
Pan Rysownik – polski youtuber, znawca Pokemonów, animacji i ilustrator w jednym
Konrad Koko Okoński Art – autor Wiśni, Kwarcowego Paciorka i Kija w Dupie
Tomasz Żaglewski – autor „Kinowe uniwersum superbohaterów. Analiza współczesnego filmu komiksowego”
Dranka – rysowniczka komiksu Kawaii Scotland
Staszek “Szybki Jest” Mąderek – reżyser i scenarzysta, z zamiłowania również kompozytor i aktor. Pionier filmowej produkcji niezależnej w Polsce.

Tegoroczny Cosplay będzie współorganizowany przez Biuro Festiwalowe Impart, a sam konkurs odbędzie się na najpiękniejszej scenie i sali widowiskowej Wrocławia!
Nagrody na konkurs sponsoruje Galeria Łucznik – oficjalny dystrybutor produktów marki Łucznik!
Impart znajduje się 10 minut piechotką od miejsca odbywania się NiuCon i 5 minut od szkoły noclegowej.
W Kąciku Cosplayera Galeria Łucznik zapewnia dwa stanowiska z maszynami do szycia, matami, linijkami i wieloma innymi rzeczami!
Sala widowiskowa ma ponad 500 miejsc na widowni! Jeżeli chcecie towarzyszyć cosplayerom będziecie mogli odbierać na NiuConie specjalne wejściówki na teren Impartu!

Fanów planszówek zapewne ucieszy fakt, że na NiuConie będzie można zagrać w Lord of Hellas, która będzie miała swoją premierę dopiero w listopadzie. Jest to gra autorstwa Awaken Realms (autorzy This War of Mine the Board Game ), która na Kickstarterze zebrała ponad 1,7 miliona funtów! Nie zabraknie również turniejów:
Domek ( Rebel.pl ) – Eliminacje do Mistrzostw Polski
Cortex ( Rebel.pl )
Park Niedźwiedzi ( Lacerta )
Wyspa Skye ( Lacerta )
Mistrzostwa Polski w Neuroshimie ( Portal )
Eliminacje do mistrzostw Polski Century – Korzenny Szlak ( Cube )
Turniej Pokemon Trading Card Game
Odbęda się też turnieje w Gwinta ( CDProject ) czy HearthStone ( Blizzard ) i Pokemon Video Game Championship.

Wieczorami zapraszamy wszystkich grzecznych konwentowiczów na Dobranocki z 2×2, tradycyjnie o godzinie 19:00~! Jest to wyjątkowa okazja na wspólne konwentowe oglądanie anime, teledysków japońskich i koreańskich oraz innych seriali i programów emitowanych na antenie telewizji 2×2!

W czasie NiuConu będzie można też spędzić czas na projekcjach udostępnionych dzięki uprzejmości Crunchyroll i obejrzeć 2 godzinny występ wirtualnej idolki Hatsune Miku.

Zapraszamy was do wzięcia udziału w dwóch muzycznych konkursach:
Jednym jest Cover Music Festival – czyli konkurs, w którym możesz zaprezentować taniec, śpiew, podobieństwo do artysty, granie na instrumencie. Wszystkie na raz, albo jedno z nich!
Więcej informacji tutaj http://niucon.pl/cmf/
Drugim jest konkurs, który dawno zniknął z konwentów – Karaoke!
Tutaj możecie zaprezentować jak śpiewacie, a pomoże wam w tym podkład muzyczny i tekst piosenki. Więcej informacji tutaj http://niucon.pl/karaoke/

Na NiuConie nigdy nie brakuje artystycznych atrakcji, w tym roku do warsztatów z mediami tradycyjnymi dołączają media cyfrowe! Najlepsze tablety świata firmy Wacom pojawią się na konwencie. Każdy będzie mógł do nich zasiąść i spróbować swoich sił!

Odbędą się również lekcje języków azjatyckich.

Bilety można kupować taniej w przedsprzedaży (oraz noclegi) na https://rezerwix.pl/ Noclegi będą odbywać się bardzo blisko, w ZSTiE znanego z wcześniejszych edycji NiuConu (4-6). Będzie możliwość rozstawienia namiotu – więcej informacji na http://niucon.pl/noclegi/

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.