[Polska] Eliminacje do Eurocosplay’u oraz pozostałe atrakcje na Japaniconie

„Z radością informujemy o przystąpieniu Polski do nowego europejskiego konkursu cosplayowego. Krajowe eliminacje odbędą się już na Japaniconie 5, natomiast finał 13 czerwca 2015 w Hadze (Holandia) podczas festiwalu japońskiej popkultury Animecon. Clara Cow’s Cosplay Cup (CCCC), nazwany na cześć maskotki Animeconu, Krówki Klary, jest konkursem dla dwuosobowych drużyn. Oceniane jest wykonanie stroju oraz występ sceniczny, w proporcjach 40%:60%. Organizatorzy finału obiecują komfortowe i bezstresowe warunki występu i zakwaterowania w centrum kongresowym World Forum, szczycącym się jedną z największych sal teatralnych w Europie. Kuszą także atrakcyjną nagrodą główną – tygodniowym pobytem w nadmorskim ośrodku Kurayoshi w Japonii, i udziałem w cosplayowym festiwalu w pobliskich pięknych chińskich ogrodach (listopad 2015). Więcej informacji od organizatorów możecie znaleźć pod tym adresem.

Ważne: ze względu na bardzo krótki okres przygotowawczy do konkursu dopuszczone są stroje już prezentowane, jednak jeśli dany duet już w nich kiedyś razem występował prezentacja sceniczna musi być nowa. Więcej informacji praktycznych na temat CCCC możecie znaleźć pod tym adresem.

Na Japaniconie pojawi się Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej, który poprowadzi dla Was salę wypełnioną kulturowymi atrakcjami. Jest to grupa, która zrzesza fascynatów kultury Japonii z okresu XV i XVI wieku, odtwarzają stroje, elementy uzbrojenia, oraz kulturę, by chociaż przez chwilę móc poczuć magiczny klimat tamtych czasów. Oto atrakcje, które przygotują na Japanicon:
– prezentacja miecza japońskiego – Jak wyglądała najbardziej osławiona broń samurajów? Tajniki wykuwania, budowa, konserwacja oraz znaczenie w kulturze japońskiej.
– seppuku – co spowodowało że w Japonii zapanowała moda na rytualne samobójstwa? Wyjaśnią skąd się to wzięło, jak wyglądało, jaka jest różnica między seppuku a harakiri oraz jak dokonywały tego kobiety.
– taniec – Ona tu jest, i zatańczy dla was A przy okazji opowie co nieco o tańcach w XV-wiecznej Japonii.
– wystawa – Jeśli zastanawiałeś/aś się jak wygląda zbroja, bronie lub przedmioty codziennego użytku w średniowiecznej Japonii oraz chcesz wiedzieć więcej na ten temat to świetna okazja by zaspokoić swój głód wiedzy.
– rzemiosło – Tym razem plecenie. Oczywiście nie głupot a butów i sznurów do zbroi. Może wydawać się nieciekawe ale pozory mylą. Jak ze zwykłej nici/sznurka zrobić coś fajnego?
– gry i zabawy – Chcesz wiedzieć jakie rozrywki mieli ludzie zanim komputery zawładnęły naszym życiem? Przyjdź, zobacz, zagraj
– Dyskusja na temat rekonstrukcji – Czym jest rekonstrukcja? Dlaczego ci ludzie są tak śmiesznie ubrani? Czym to się różni od cosplayu?
Dodatkowo na stronie imprezy pojawiły się również informacje na temat konwentowego fotostudia, imprezy Jpop, Jrock, zaplanowanej na festiwalowy wieczór, a także pierwszej japaniconowej premiery: Podręcznika JAPOŃSKI W GRACH I ZABAWACH od wydawnictwa Kirin.

Zapraszamy na oficjalną stronę imprezy oraz do odwiedzenia wydarzenia na Facebooku.”

~Organizatorzy Japaniconu

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.