[Korea Północna] Uczniowie zginęli ratując portrety byłych przywódców Partii

Siedmiu nauczycieli i sześciu uczniów liceum w Songhak, w Korei Północnej, poniosło śmierć ratując obrazy przedstawiające Kim Dzong Ila i Kim Ir Sena.
Do tragedii doszło w związku z powodzią, jaka nawiedziła Koreę Północną po przejściu tajfunu. Wicedyrektor szkoły, obawiając się kary za niedopilnowanie bezpieczeństwa obrazów przedstawiających przywódców Korei Północnej, nakazał ratowanie portretów. W akcji brali udział zarówno nauczyciele jak i uczniowie.
Cała sytuacja związana była z tajfunem, który niedawno przeszedł przez Koreę Północną. Wicedyrektor szkoły, zamiast wdrożyć natychmiastową ewakuację osób znajdujących się w budynku nakazał uczniom i nauczycielom ratowanie portretów Kim Ir Sena i Kim Dzong II. Bał się obarczenia odpowiedzialnością za zniszczenie obrazów. Informator południowokoreańskich mediów twierdzi, że uczniowie i nauczyciele utopili się w czasie ratowania portretów, ponieważ wicedyrektor powołał się na lojalność wobec Komunistycznej Partii Korei Północnej – nie mogli więc odmówić. Życie straciło 13 osób.
Kim Ir Sen to dziadek Kim Dzong Una. Jest otaczany szczególnym kultem jako twórca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Kim Dzong II to poprzednik i ojciec Kim Dzong Una.
W sierpniowej powodzi zginęło 133 ludzi, a prawie 400 uznaje się za zaginionych. Nieoficjalnie podaje się jednak, że domy straciło aż 70 tysięcy osób.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.