[Korea Płn] Rząd Korei Północnej nakazuje mieszkańcom ignorować wiadomości

Mieszkańcy Korei Północnej pracujący za granicami swojego kraju, zostali powiadomieni w sobotę przez rząd Korei Północnej, że nie mają oglądać wiadomości na temat morderstwa Kim Jong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Płn. Kim Jong Una.
Koreańczycy pracujący za granicą, związani z handlem i innymi dziedzinami biznesu wymagającymi podróży zagranicznych, dostali rządowe dyspozycje natychmiast po śmierci 45-letniego brata przywódcy, który został zamordowany w Kuala Lampur w zeszłym miesiącu. Podaje się, że administracja Kim Jong Una była bardzo wrażliwa na wszelkie wzmianki na ten temat, pilnując, aby informacja nie przedostała się do ich kraju.
Korea Północna utrzymuje, że zamordowana osoba to w rzeczywistości „Kim Chol z paszportem dyplomatycznym”. Kim Jong Nam był spadkobiercą tak zwanej „linii Mt. Paektu”, co oznacza, że wywodził się z rodu założyciela Korei Północnej Kim II Sung. Uważa się, że Korea Północna tak pilnie strzeże rozprzestrzeniania się wiadomości na ten temat, aby nie wyszło na jaw, że tym który zlecił morderstwo był Kim Jong Un.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.