[Półwysep koreański] Szczyt w sprawie denuklearyzacji i pokoju

W piątek 27 kwietnia przywódca Korei Północnej Kim Dzong-Un i prezydent Korei Południowej Moon Jae-In spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej aby uczynić historyczny krok na drodze do pokoju. Na nagraniach z tego wydarzenia widać dwóch polityków podających sobie ręce i z uśmiechami na twarzach pozujących do kamery. Tego dnia po raz pierwszy w życiu dyktator z północy postawił stopę na terytorium odwiecznego wroga. W 1953 roku obie Koree podpisały zawieszenia broni, jednak od tego czasu wciąż formalnie trwa wojna między tymi dwoma państwami. Czy uda się wreszcie ten stan rzeczy zmienić? W zamian za rozbrojenie nuklearne Kim wyraził pragnienie aby wojna została zakończona i pokój został oficjalnie zawarty. Tego dnia obaj przywódcy zasadzili pamiątkowe drzewo które po raz pierwszy zostało zasadzone w dniu podpisania zawieszenia broni. Kolejnym punktem programu był wspólny posiłek, który niedawni wrogowie spożyli wraz ze swoimi małżonkami.

Kolejnym krokiem kluczowym na drodze do podpisania pokoju będzie spotkanie Kim Dzong-Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

relacja prasowa na YT:


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.