[Japonia] Nintendo składa oficjalne przeprosiny

Firma Nintendo opublikowała pod koniec tygodnia oficjalne przeprosiny względem użytkowników Tomodachi Life za brak możliwości zawiązania między postaciami związków partnerskich. Nintendo zaznaczyli przy tym, iż w tej chwili nie mają możliwości zmiany rozgrywki w aktualnym Tomodachi, ale postarają się o nie wykluczanie żadnych mniejszości w trakcie tworzenia kolenej części gry.

Tomodachi Life jest grą na platformę Nintendo 3DS, w której gracze mogą kierować swoim miniaturowym avatarem, dbać o niego, lub wchodzić w interakcję z innymi avatarami. Jednakże, jak stwierdzono w fanowskiej skardze, wszystkie romantyczne interakcje możliwe są do osiągnięcia jedynie  między avatarami różnej płci. Przedstawiciele Nintendo na rynek amerykański twierdzą, iż gra nigdy nie miała reprezentować sobą żadnego komentarza na temat aktualnego społeczeństwa. Natomiast fani zarzucają twórcom opieszałość i zacofanie, ponieważ możliwość zawiązywania między bohaterami związków partnerskich w symulatorach życia jest dostępna również w innych tytułach, takich jak popularnej serii gier “The Sims”.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.