[Relacje] Smokon III

7 maja w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (zwanej Rajska) odbył się Smokon – konwent fantastyczny. Była to już trzecia edycja tego jednodniowego (12:00 – 20:00) i zupełnie BEZPŁATNEGO wydarzenia – wystarczyło wpisać się na listę uczestników i odebrać identyfikator wraz z kilkoma ciekawymi dodatkami – w tym zapowiedziami książek autorów takich jak Ken Liu, Jakub Ćwiek czy Aneta Jadowska.
A jeśli jesteśmy w temacie książek, to właśnie obecność znanych, polskich pisarzy była ogromnym atutem tego wydarzenia. Na pierwszym z czterech udostępnionych poziomów budynków rozmawiali oni m.in. o słowiańskich inspiracjach i zabawach konwencją .
Poza tym odbyły się panele o smokach (oczywiście!), diable, RPG, reprezentacji środowiska LGBTQ+ w serialach, kilka konkursów i wiele więcej. Można było także spędzić czas w gamesroomie, na pokazach gier, przy planszówce lub komiksach. A w kawiarni Pauza in Garden odbywały się kolejne panele i spotkania ze wspomnianymi wyżej twórcami. Tam można było także skorzystać z bufetu.
Obecna była też sekcja dla wystawców z drobiazgi związanymi z fantastyką, m&a, popularnymi polskimi artystami, a w szczególności dużo ładnej, steampunkowej biżuterii.
W tym wypadku niewielki rozmiar konwentu okazał się dużą zaletą. Na pewno łatwiej było wdać się w rozmowę z ulubionym twórcą, a na panelach wywiązywały się interesujące rozmowy między uczestnikami i prowadzącymi. Mimo tego, ze konwent prowadzony był głównie na otwartej przestrzeni, nie było większych problemów ze słyszeniem wystąpień prelegentów.
Był to niewielki, lecz pełen ciekawych atrakcji konwent. Polecamy je każdemu, kto za rok będzie miał okazję być w Krakowie.

 

Smokon III


Skeri

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.