[Relacja] Ezkon 2016

Konwent odbył się w dniach 19-20 marca br. w budynku zespołu szkół nr 55 mieszczącego się przy ulicy Gwiaździstej 35 w Warszawie. Organizatorem imprezy było warszawskie stowarzyszenie kultury japońskiej Animatsuri. Była to już czwarta edycja tego konwentu, a tym razem motywem przewodnim byli bohaterowie  przedstawieni w krzywym zwierciadle. Wiele atrakcji tego konwentu było związanych z konwencją wydarzenia, w tym: superbohaterski LARP, podczas imprezy odbyło się blisko 150 godzin różnego rodzaju atrakcji od tematycznych prelekcji i warsztatów, po różnego rodzaju konkursów wiedzy i turniejów ruchowych.
Konwent był kameralny, wyjątkowo nie zajmował całej szkoły, a jedynie dwa piętra, mimo to nie było tłoczno oraz dla nikogo nie zabrakło miejsca w sleep roomach. Na korytarzach i łazienkach panował stały porządek oraz niczego ze strony organizacji nie brakowało.
Akredytacja rozpoczęła się o ogłoszonej wcześniej godzinie, bez niespodziewanych opóźnień. Wejściówki dwudniowe można było nabyć na miejscu za 50zł, z kolei wejściówki tylko na sobotę za 30 zł i na samą niedzielę za 20zł.
Na konwencie znajdowała się dobrze zaopatrzona kawiarenka w której za niewielką cenę można było napić się czegoś ciepłego oraz coś zjeść. Obsługa była bardzo życzliwa i pomocna, ponadto istniała możliwość skorzystania ze stolików na miejscu.
Wystawców było niewielu, lecz można było zobaczyć wiele interesujących przedmiotów, w tym całkiem sporo japońskich przysmaków w przystępnych cenach.
Organizatorzy paneli i atrakcji przychodzili o czasie i nie było sytuacji w której dany panel nie odbyłby się. Nie było większych problemów technicznych.
Atmosfera na konwencie była bardzo przyjemna, dzięki kameralnemu charakterowi imprezy można było poczuć klimat konwentu oraz z łatwością nawiązać wiele nowych znajomości.

Galeria z konwentu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1112212635490720.1073741857.149343528444307&type=3

 


Dill

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.