[Świat] Niespodzianka ukryta w konsolach Nintendo Switch

11 lipca miała miejsce druga rocznica śmierci Satoru Iwaty – byłego dyrektora generalnego Nintendo. W oprogramowaniu najnowszej konsoli ukryty został hołd, który zobaczyć można było tylko w tym jednym dniu.

Firma nie ujawniła tego, że na każdym egzemplarzu Switcha zainstalowana jest gra Golf, którą napisał sam Iwata. Jednak fani mieli pewne wskazówki. Przede wszystkim dużą tajemnicą był program flog, który był zainstalowany fabrycznie i który jak się okazało jest emulatorem NES-a, na którego pierwotnie został wydany Golf.

Żeby uzyskać dostęp do niespodzianki należało w dniu rocznicy śmierci dyrektora wykonać charakterystyczny dla jego wystąpień gest za pomocą joyconów.

Po 11 lipca dostęp do gry został zablokowany, nie pomoże również zmiana daty w systemie konsoli, chyba, że posiadamy egzemplarz, który nigdy nie był podłączony do sieci. Nie wiadomo, czy w przyszłym roku znów będzie możliwe uzyskanie do niej dostępu. Użytkownik fire3element nagrał filmik z odblokowania Golf:

Japońscy internauci nazywają tę niespodziankę ‘omamori’. Jest to talizman, amulet, który ma przynosić szczęście posiadaczowi. Nintendo symbolicznie sprawiło, że nad każdą konsolą czuwa sam Satoru Iwata.


Sora

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.