[Polska] Nowości yaoi na polskim rynku mangowym

“Recipe no Oji-sama” autorstwa Junko, zapowiedziana przez wydawnictwo Kotori na grudzień tego roku. Główny bohater – Sekai – jest bardzo ambitny. Jego marzeniem jest pójście w ślady swojego dziadka i zostać znakomitych kucharzem. Poszedł więc na studia gastronomiczne, jednak dojazdy na uczelnie za długo trwają, a na wynajem samemu mieszkania nieco bliżej, chłopaka zwyczajnie nie stać. Jednak los się do niego uśmiecha i Sekai podpisuje jakże korzystną umowę ze swoimi nowymi współlokatorami na wynajem mieszkania w świetnym punkcie za niedużą cene. Zanim chłopak zorientuje się co go czeka, na wycofanie się jest już niestety za późno. (yaoi)

“Hana no Mizo Shiru” autorstwa Rihito Takarai znanej w Polsce dzięki tytułowi “Seven Days” (również wydanemu przez wydawnictwo Kotori) zapowiadane jest na luty 2015r. Yoichi to przykładny student, wiedzie normalne życie do dnia aż zaczynają go dręczyć niezwykłe sny. W nocy nawiedza go wizja naszyjnika w kształcie kwiatu i osoba imieniem Misaki. Dowiaduje się że na innym wydziale studiuje nijaki Misaki pasujący do jego sennej wizji. Yoichi chce go za wszelką cenę poznać, aby dowiedzieć się, czy ma on coś wspólnego z jego snami. (dramat, okruchy życia, yaoi)

“Konya mo Nemurenai” to trzytomowa nowość od wydawnictwa Ringo Ame zapowiedziana na grudzień tego roku. Rikya – świeżo upieczony student, od zawsze wiedział, że woli facetów, ale nigdy nie udało mu się stworzyć normalnego romantycznego związku przez swoją nieśmiałość. Fakt, że usamodzielnił się i mieszka sam zmotywował go, ale założyć sobie konto na portalu randkowym dla gejów, co spowodowało zyskanie jakże nieszablonowego lokatora. (shonen-ai, komedia, fantasy)

“Ano Hi no Kimi wo Dakishimeta Nara” autorstwa Haruhi Sakiya i Kotetsuko Yamanoto dwutomowa manga planowana przez wydawnictwo Ringo Ame na luty 2015. Hidetoshi po skończeniu szkoły zdobył się na odwagę i przyznał swojemu koledze że jest gejem. Chłopak niewiele myśląc od razu zapewnił go, że na zawsze pozostaną przyjaciółmi i rzeczywiście miedzy nimi przez lata nic się nie zmieniło. Jednak Kengo (przyjaciel Hidetoshiego) kiedy widzi, że chłopak tkwi w toksycznym związku, bierze sprawy w swoje ręce. (yaoi)

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.