Z kącika książkowego – patronujemy nowej publikacji!

Po długim okresie ciszy coś się dzieje! Chcieliśmy ogłosić, że nasze radio objęło patronat i wspiera projekt wydania książki Katarzyny Kyasarin Kolonko pod tytułem  Samane – iluzja”.

Jest to “niesamowita książka, w której klimat Japonii i wschodnich sztuk walki miesza się ze współczesnymi militariami. Opowieść o honorze, odwadze i pokonywaniu słabości. O przyjaźni w czasach wojny, intrygach, szpiegach i silnej woli pomagającej przetrwać w trudnych chwilach nie tylko wojny, ale i własnego życia.

W ramach patronatu odbędzie się na antenie naszego radia specjalna audycja w której autorka, jako gość specjalny opowiadać będzie o swojej książce.

Poniżej prezentujemy krótki opis dla wzbudzenia Waszej ciekawości.

“Szesnastoletnia Samane jest wnuczką sławnego generała i pochodzi z wojowniczego klanu. Dziewczyna postanawia iść w ślady dziadka i wyrusza do akademii wojskowej. Tam spotyka nowych przyjaciół i tworzy drużynę. Szybko zaprzyjaźnia się z księżniczką – dziedziczką tronu. Postacie w czarnych płaszczach, wykorzystując sztukę iluzji, napadają na uczniów. Dyrektor akademii jest bezradny. Tylko Samane i jej przyjaciele mogą się z nimi mierzyć. Czy uda im się pokonać iluzję, gdy muszą borykać się z własnymi myślami? Czy ciemność w ich własnych umysłach nie okaże się zabójczą bronią? Dziewczyna tworzy plan, który ma zdemaskować wrogów, ale czy pierwszoklasistka ma jakiekolwiek szanse na przeżycie gdy sama staje się celem? Walczyć z wrogiem czy ze swoimi słabościami?

 

Samane to opowieść o tym by nigdy się nie poddawać i dążyć do celu. Mówi także o lojalności i przyjaźni oraz o złu, które mieszka w zagubionych ludziach, a które często jest przyczyną wojen. Nie tylko tych wielkich, ale i tych, które każdy toczy sam ze sobą. Pokazuje też, że nawet w obliczu ogromnej bezradności, zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Inspirowana filozofią dalekiego wschodu.”

 

Więcej o książce, projekcie i autorce można dowiedzieć się na stronie polakpotrafi.pl  pod tym linkiem https://polakpotrafi.pl/projekt/samane-iluzja-ksiazka

Zachęcamy do zapoznania się z  recenzjami, fragmentami książki, wideo-trailerem oraz niesamowitymi autorskimi rysunkami!

Na stronie prowadzona też jest zbiórka środków na wydanie książki. Można w miarę możliwości wesprzeć projekt i otrzymać ciekawe nagrody, do czego zachęcamy.

Oczekujcie na audycję!


Hikan

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.