[Polska] Koreańczycy przybyli po skarb Sobieszewski

Pod koniec kwietnia ekipa telewizyjna z Korei Południowej przybyła do Gdańska by zgłębić tajniki poławiania bursztynów, jednego z największych skarbów Wyspy Sobieszewskiej.
Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej wiedzą od lat że po sztormie można odnaleźć bursztyn na plaży,  w związku z czym wyspa niekiedy jest nazywana “bursztynową”.
Koreańczycy byli zaciekawieni czy bursztyn jest jadalny oraz co można z nim zrobić. Zostali zaskoczeni odpowiedzią że większe bryły są przerabiane na biżuterię a małe na nalewkę.
Wizyta koreańskiej telewizji może mieć też związek z tym że Korea Południowa rywalizuję z Polską o organizację Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku dla 40 tys. skautów ze 160 krajów. Decyzja zapadnie w sierpniu.


Jaller

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.