[Polska] Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

W miniony weekend na łódzkiej Atlas Arena odbył się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. To już 27 edycja imprezy, która odbywała się w dniach 15-17 września. Na odwiedzających czekało kilkadziesiąt stoisk z komiksami z całego świata – przeważającą część stanowiły pozycje amerykańskie, ale nie zabrakło też mang czy wydawnictw niezależnych. Festiwal jak co roku odwiedziło też wielu polskich twórców i ogromna liczba uczestników – w zeszłym roku festiwal odwiedziło aż 11 tysięcy osób, zaś gościem specjalnym tegorocznej edycji był Jim Lee. Oprócz komiksów stoiska festiwalowe oferowały też przegląd najnowszych gier i sprzętu dla graczy, a także widowiska e-sportowe. Na uczestników czekało też wiele prelekcji i wykładów, które nieprzerwanie trwały przez całe trzy dni. Podzielone były na kilka stref: dziecięcą, komiks historyczny, manga corner, Star Wars, autografy i wernisaże. Oprócz tego jak co roku na festiwalu rozstrzygnięto konkurs na krótką formę komiksową, która została zaprezentowana przy okazji wystaw.


Neo

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.