[Polska] Już w ten weekend wkrocz do fantastycznego świata!

Już za kilka dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu pojawią się fani fantastyki z całej Polski i z zagranicy, aby wspólnie wziąć udział w szesnastej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 12 i zapewni atrakcje przez całą dobę, aż do niedzieli, do godziny 18.00.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Wojewoda Wielkopolski – Zbigniew Hoffman, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak oraz Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak. Patronem głównym imprezy zostało IGN – powstały w 1996 roku i działający w ponad 100 krajach serwis internetowy zajmujący się grami, zrzeszający 55 milionów graczy na całym świecie. Wśród patronów bloków znajdują się m.in. Cartoon Network, serwis lubimyczytać.pl czy GameRagon.

Siedemnaście bloków tematycznych zapewni rozrywkę zarówno pasjonatom fantastycznego świata, nowicjuszom, jak i całym rodzinom. Olbrzymi Games Room pozwoli wypożyczać gry planszowe i karciane, a także znaleźć kompanów do rozgrywki. Blok dla początkujących wprowadzi nowicjuszy w świat fantastyki i pomoże się w nim odnaleźć. Zaś rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką Bloku Dziecięcego, w którym maluchy znajdą liczne fantastyczne gry i zabawy, które przygotowaliśmy we współpracy z Cartoon Network. Będą to między innymi: wielka podłogowa gra planszowa, gigantyczne puzzle 3D, ścianka do zdjęć z bohaterami kreskówek, konkursowe koło przygody oraz warsztaty plastyczne, gdzie każdy będzie mógł stworzyć maskę ulubionego bohatera, np. Bójki, Bajki lub Brawurki, czyli kultowych Atomówek, które już niebawem powrócą na antenę Cartoon Network. Ponadto w programie festiwalu jest również wielka parada bohaterów seriali Cartoon Network (przewidziane są nagrody za najlepsze przebrania), konkurs wiedzy na temat serialowego hitu „Pora na przygodę” – punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów Finna i Jake’a – oraz podróż w niedaleką przeszłość i nostalgiczny pokaz najlepszych odcinków kultowych kreskówek Cartoon Network.

Blok literacki zapewni spotkania z ulubionymi pisarzami (m.in. David Weber, Oksana Pankiejeva, Andrzej Pilipiuk, Małgorzata Saramonowicz), a jego patron lubimyczytać.pl zorganizuje wielką wymianę fantastycznych książek. Blok Gier Elektronicznych zapewni turnieje gier, a także P-Jam, czyli konkurs dla tych, którzy gry tworzą. Zaś Fundacja Dawne Komputery i Gry udostępni ponad 100 tytułów, które pozwolą starszym graczom wrócić do czasów swojego dzieciństwa.

Obowiązkowy punkt programu, którego nie można przegapić, to konkurs strojów Maskarada, który przeniesie uczestników do światów z ich ulubionych książek, filmów, seriali i gier, a także Ścieżka Smoków, usytuowana na antresoli w pawilonie nr 3, gdzie będzie można obejrzeć nawet kilkumetrowe makiety tych niezwykłych, magicznych stworzeń.

W tym roku Festiwal obejmie teren 9 budynków, pojawi się 200 wystawców, a program obejmie ponad 700 punktów! W Strefie Wystawców znajdziemy takie sklepy i wydawnictwa jak Cube, Rebel, Black Monk, Yatta.pl czy Q WORKSHOP, można będzie zaopatrzyć się w gry, książki, komiksy czy gadżety z ulubionych fantastycznych dzieł. Szczegółową mapę, listę wystawców oraz program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.pyrkon.pl. Dostępny jest już również teaser Pyrkonu.

Pyrkon 2016

 


Pilarious

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.