[Polska] Dalajlama we Wrocławiu

Od poniedziałku Wrocław gości Dalajlamę XIV. Duchowy przywódca Tybetu odwiedził miasto już po raz trzeci. Spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych, artystami i naukowcami. Wizyta jest związana z pełnieniem przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
„Narody świata potrzebują poczucia wzajemnej solidarności do pokoju. Pokój i wolność są ze sobą ściśle związane” mówił duchowny. Podkreślał również, że sam jest jedynie jednym z siedmiu miliardów ludzi, kładąc szczególny nacisk na to, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. Dalajlama zauważył także, że ludzie pragną szczęścia i pokoju, ale jednocześnie sami tworzą większość problemów, z którymi się borykają. Sprzeciwił się również podziałom rasowym, mówiąc, że nie można podkreślać co nas różni – pochodzenia, języka, czy kultury. Przywódca duchowy zwrócił również uwagę na problem globalnego ocieplenia i ochronę środowiska.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.