[Korea Płd] 4. Koreański Festiwal Operowy

Już w maju nastąpi otwarcie corocznego Festiwalu Operowego w Korei Południowej. Z tej okazji przez najbliższy miesiąc południowokoreańska Opera Narodowa oraz cztery prywatne opery będą starały się przybliżyć publiczności sztukę operową, dotychczas uważaną za rozrywkę elit.

Organizatorzy zamierzają podejść na nowo za równo do koreańskich oper jak i dzieł Verdiego – w tym roku obchodzi się 200-tną rocznicę urodzin artysty. Najpopularniejsza z oper Verdiego, “La Traviata”, została wybrana na operę otwierającą miesiąc festiwalowy – premiera nastąpi 10-12 maja 2013. Festiwal zamknie koreańska sztuka “Tcheo Yong”, której premiera planowana jest na 8 czerwca 2013. Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny będzie 4 maja 2013.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.