[Korea Płd] Wzruszający film dokumentalny „The Piano”

We wrześniu będzie można obejrzeć wzruszający południowo koreański film dokumentalny, wyreżyserowany przez Lim Seong-goo pt. „The Piano”. Dokument opowiada historię dziewczynki, Ye-eun, która urodziła się bez gałek ocznych. Dziewczynka została porzucona przez swoich biologicznych rodziców z powodu „odrażającego wyglądu” po czym przygarnęła ją para (sparaliżowany ojciec oraz matka, która prowadziła urząd opieki społecznej). Głowna bohaterka była uznana za cudownie uzdolnione dziecko, ponieważ pomimo swojego kalectwa, potrafiła grać na pianinie w wieku trzech lat bez pobierania wcześniej jakichkolwiek nauk! Jednakże, okazało się, ze nie była cudownie uzdolniona. Nie można było odmówić jej niezwykłej odwagi. Brała udział w licznych konkursach, niestety, bez sukcesów. Po jakimś czasie i licznych porażkach, Ye-eun straciła zapał do kontynuowania gry na instrumencie. Postanowili ją wesprzeć przybrani rodzice, szukając dziewczynce profesjonalnego nauczyciela, aby przywrócić jej dawny zapał. Z pomocą kochających rodziców oraz tutora, Ye-eun udaje się wygrać główną nagrodę w konkursie. Jest zadowolona i szczęśliwa, ponieważ udaje jej się osiągnąć coś, co nie jednej osobie wydawałoby się nieosiągalne, przy takiej niepełnosprawności. Jest to niesamowicie wzruszający film, w którym główna bohaterka pokonuje przeciwności losu, walczy z uprzedzeniami a także pokazuje, jak wspaniali rodzice zaadoptowali dziewczynkę. Z pewnością jest to tytuł, który daje do myślenia i pięknie pokazuje, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą, aby się realizować i spełniać marzenia.
Trailer do filmu, można obejrzeć tutaj:

기적의 피아노_The Piano(1)


Nuriko

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.