[Korea Płd] Heroiczna “the red backpack girl” ratuje kierowcę autobusu

Uczennica szkoły średniej stała się sławna w Internecie, po tym jak wbiegła na ruchliwą drogę, aby pomóc przewróconemu kierowcy autobusu przed pijanym kierowcą samochodu.
Internauci nazwali ją “the red backpack girl” („dziewczyna z czerwonym plecakiem”). Całe zdarzenie zostało sfilmowane i szybko rozprzestrzeniło się w Internecie.
Kierowca autobusu zauważył, że pijany mężczyzna w dziwny sposób porusza się po zatłoczonej ulicy, więc postanowił zatrzymać osobiście nieznajomego by ten nie spowodował wypadku. Pijany kierowca odepchnął mężczyznę i zostawiając go leżącego na drodze, szybko odjechał. Uczennica pobiegła z pomocą kierowcy autobusu jednocześnie wykrzykując numer rejestracyjny odjeżdżającego samochodu do przechodnich w celu wezwania pomocy. Dzięki jej szybkiej reakcji policja złapała pijanego kierowcę w odległości zaledwie 600 metrów od miejsca upadku kierowcy autobusu.
Internauci zasypali deszczem komplementów i pochwał “the red backpack girl” za jej szybkie myślenie i bezinteresowne działanie.
Filmik z wiadomości można obejrzeć tutaj:


Po otrzymaniu uwagi całego kraju za uratowanie kierowcy autobusu przed pijanym kierowcą oraz pomoc przy złapaniu niebezpiecznego mężczyzny, heroiczna uczennica z czerwonym plecakiem udzieliła wywiadu w telewizji.
Studentka, która została rozpoznana jako Kim Young Hee, została pokazana siedząc z przyjaciółmi, jak każdy zwykły uczeń szkoły średniej. Pytana o czym myślała, gdy biegła, aby pomóc kierowcy autobusu, stwierdziła: „Sytuacja sprawiła, że pomyślałam o moim ojcu, więc instynktownie pobiegłam. Jeśli zostałabym w miejscu po prostu obserwując sytuację mogłoby to się źle skończyć, [kierowca autobusu] mógłby zostać ranny, prawda? Pomyślałam, że grozi mu zbyt duże niebezpieczeństwo, więc po prostu pobiegłam mu na pomoc. ”
Ponadto, poza pomocą kierowcy autobusu, Kim Young Hee pomogła także policji uchwycić pijanego kierowcę, przez wykrzykiwanie tablicy rejestracyjnej samochodu. W wywiadzie u Yonhap News, przyznała, że bała się podczas tej sytuacji, jednak to nie było w jej charakterze aby zignorować coś takiego. Dziewczynie za jej wspaniały czyn została przyznana nagroda.
Uczennica także wyznała, że uczęszcza do Sungsim Medical Service High School i jej marzeniem jest zostanie pielęgniarką.
Wywiad z młodą bohaterką można obejrzeć tutaj:


Elys

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.