[Chiny] Władze niezadowolone z postępu urbanizacji

Jak podaje CBN Daily, przedstawiciele chińskiego rządu na ostatnim spotkaniu zdecydowali się przedyskutować plan postępującej urbanizacji kraju, z której nie są zadowoleni.

Aktualny plan zakłada rozwój terenów obszaru Pekinu, Tianjin i Hebei wraz z deltami rzek Jangcy oraz Perłowej, które do 2020 roku mają stać się bardziej konkurencyjne na arenie międzynarodowej. Chociaż urbanizacja postępuje, a jej poziom w roku ubiegłym osiągnał ponad 52%, jedynie 35% ludności kraju zamieszkuje w miastach – dlatego ostatnie spotkanie przedstawicieli skupił się na skierowaniu planu urbanizacji na nowe tory tzw. “nowej urbanizacji”. Nowy plan ma skupić się nie tylko na zagospodarowywaniu powierzchni miast ale również stylu życia społeczeństwa. Kluczem dla przyszłości urbanizacji mają się stać mieszkańcy terenów wiejskich.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.