[Chiny] Gra inspiracją dla imienia dziecka

Uwagę mediów chińskich przyciągnęła karta urodzenia dziewczynki, która przyszła na świat w sierpniu tego roku w prowincji Shaanxi. Zainteresowanie wzbudziło imię, które nadali jej rodzice.

W Chinach tryumfy święci mobilna gra typu MOBA, która nazywa się Honour of Kings. Została stworzona przez spółkę Tencent. I właśnie ona została doceniona przez rodziców, bowiem nadali swemu dziecku właśnie takie imię.

Media w pełni nie uwierzyły tym doniesieniom, jednak wkrótce potem biuro bezpieczeństwa publicznego prowincji potwierdziło, że dziecko legalnie nazywa się 王者耀(Wángzhě Róngyào). Urzędnik, który potwierdził informację, że jeżeli rodzice chcą tak nazwać dziecko, to policja nie może w tej sprawie interweniować.

Gdyby rodzice chcieli naśladować Tencent, to być może będą musieli kilka razy zmienić imię dziecka, bo gra Honour of Kings była już znana jako Penta Storm, Strike of Kings oraz Arena of Valor.

Właśnie pod tą ostatnią nazwą gra wkroczyła niedawno na rynek europejski. Nie wiadomo kiedy pojawi się w Stanach Zjednoczonych.


Sora

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.