[Chiny] Brak tłumów na premierze najnowszego sprzętu Apple

Wygląda na to, że niewielu Chińczyków przejęło się premierą iPhone’a 8 i 8+. W czasie premier starszych modeli tłumy ściągały do sklepów, czasami dochodziło do bójek. Tym razem było inaczej, mimo oczekiwań sklepów.

Przed punktem Apple w Hangzhou o 6 rano w dniu premiery zjawiła się grupa około 30 ochroniarzy, która zaczęła rozstawiać barierki, które miały zapewnić porządek i pomóc w spokojnym uformowaniu się kolejki. Jednak w momencie otwarcia sklepu 2 godziny później w kolejce stały jedynie dwie osoby. Po pewnym czasie barierki i barykady zostały rozmontowane, bowiem ilość klientów specjalnie się nie zwiększyła. Z doniesień z innych punktów Apple wynika, że na początku dnia premiery, liczba pracowników była większa niż liczba klientów.

Dlaczego najnowszy sprzęt amerykańskiego giganta cieszy się tak małym zainteresowaniem? Niektórzy twierdzą, że wszyscy w Chinach po prostu czekają na premierę flagowca iPhone X. Inni zwracają uwagę na to, że Chińczycy coraz bardziej zwracają się ku zakupom internetowym. Mówi się też o zbyt wysokiej cenie sprzętu Apple oraz o spadku popularności tej marki smartfonów na rzecz rodzimych firm Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi.


Sora

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.