[Chiny] Obraza hymnu będzie karana

W życie wchodzi nowe prawo, które naruszenie godności hymnu państwowego zrównuje z naruszeniem godności flagi oraz godła, które karane było już od lat 90-tych poprzedniego stulecia. Karą za te przestępstwa jest spędzenie do 15 dni w areszcie.

Ustawa ma promować patriotyzm i krzewić w ludziach wartości socjalistyczne. Uchwalona przez Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych reguluje kiedy i w jaki sposób ƒ„Marsz ochotników” może zostać użyty.

Zakazane jest umieszczanie go jako muzyki w tle, używanie w reklamach, nie można również grać go na pogrzebach oraz ślubach i przy innych, nieodpowiednich okazjach. Poza świętami narodowymi i okazjami politycznymi, można go używać jedynie podczas ceremoni rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego. Karane jest również aranżowanie utworu w zakłócony lub żartobliwy sposób.

Te same prawo wprowadzono również w Hongkongu i Makau. Wywołało to zaniepokojenie wśród mieszkańców byłych kolonii europejskich. Obawiają się większej ingerencji ChRL w swoją autonomię.


Sora

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.