[Chiny] Wieża w Szanghaju pnie się w górę

Najnowsze przedsiębwzięcie budowlane Szanghaju, wieża w Szanghaju, osiągnęła już 500 metrów – taki stan na dzień dzisiejszy, 12 kwietnia 2013, podają budowniczowie. Projekt autorstwa amerykańskiej firmy Gensler Design and Architectural, którego koszt szacowany jest na 15 bilionów yuanów ma mierzyć 632 metry i zostać oddany do użytku już za dwa lata.

Główny inżynier budowli, Ge Quing, zapowiedział, że wieża będzie nie tyle najwyższym, jak również jednym z najbardziej ekologicznych budynków w mieście, mieszcząc w sobie aż 20 małych ogródków. Powstaje ona w centrum biznesowym Lujiazui w dzielnicy Pudong i w przyszłości ma zostać połączona podziemnym korytarzem z Szanghajskim Centrum Finansowym oraz wieżą Jin Mao. Jak zapowiedział inżynier Quing, obecnie najważniejszym zadaniem jest umieszczenie na wieży 20 tys. szyb, w których odbijać się będzie panorama centrum biznesowego.

 

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.