[Chiny] Świnie z Huangpu chore

Powiązane newsy: [Chiny] Martwe świnie w rzece Huangpu

9 marca 2013 służby porządkowe Szanghaju wyłowiły z rzeki Huangpu ponad 900 sztuk świńskiej padliny, która wpłynęła do miasta z dopływu Songjiang. Do niedzieli wieczorem wyłowiono ich około 2800 sztuk (oficjalna liczba nie jest znana). Od tamtej pory trwało śledztwo w sprawie stanu i pochodzenia świń. Śledczy w przebadanych świniach stwierdzili u co najmniej jednej obecność koronawirusów świń – jak podają władze, ten rodzaj koronawirusów jest popularny wśród świń i nie zagraża on ludziom ani innym żywym stworzeniom. Jak ustaliła policja, świnie najprawdopodobniej pochodzą z regionu Zheijang – miejscowi farmerzy hodują tam zbyt wiele świń w stosunku do ograniczonej powierzchni, a ponieważ nikt nie skupuje od nich padliny, martwe zwierzęta wyrzucane są do rzeki.

Tagi:  ,

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.