[Chiny] Start uroczej elektrowni słonecznej

W pobliżu miasta Datong w prowincji Shanxi uruchomiona została elektrownia o powierzchni 248 akrów. Zapewni ona ponad 100 megawatów odnawialnej energii i zredukuje emisję dwutlenku węgla o 2,74 miliona ton w ciągu następnych 25 lat. A do tego panele słoneczne ułożone są w kształt pandy.

Elektrownia słoneczna w Shanxi.

Została zbudowana przez Panda Green Energy z pomocą Funduszu Rozwojowego Narodów Zjednoczonych. Prócz generowania energii jej zadaniem będzie edukowanie chińskiej młodzieży. Placówka edukacyjna znajdująca się na jej terenie będzie uczyć przyszłe pokolenia o wadze odnawialnych źródeł energii zaczynając od najmłodszych lat.

W ciągu najbliższych 5 lat Panda Green Energy planuje budowę kolejnych stu pando-elektrowni zarówno w Chinach jak i w krajach będących częścią Inicjatywy Pasa i Drogi.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.