[Chiny] Spodziewana wymiana chińsko-węgierska

Węgierski parlamentarzysta Istvan Ujhelyi w swojej ostatniej wypowiedzi zaznaczył, że stosunki chińsko-europejskie powinny się rozwijać, szczególnie w sytuacji kiedy dochodzi do tragedii, takich jak ostatnia w Syczuanie – wzmocniona współpraca między regionami wg Ujhelyi’ego powinna pozytywnie działać na wspólną przyszłość relacji między młodymi pokoleniami Chińczyków i Europejczyków.

Przedstawiciel węgierskiej partii socjalistycznej wyszedł z inicjatywą zafundowania pięćdziesięciorgu dzieci z Syczuanu wyjazdu do Węgier jeszcze w tym roku. Tą samą propozycję Ujhelyi wystosował do młodzieży z prowincji Wenchuan, której rodziny zostały poszkodowane w trzęsieniu w 2008 roku, czy do dzieci z Qinghai – ten region został nawiedzony przez trzęsienie 2 lata później. Parlamentarzysta zachęcił również organizacje z innych krajów Europy do przedsięwzięcia podobnych projektów, które mają na celu wspólne zrozumienie kultur. Uljhelyi sam spędził w Chinach 8 lat będąc studentem oraz został fundatorem Instytutu Konfucjusza na Uniwersytecie w Szeged na Węgrzech.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.