[Chiny] Spada liczba kafejek internetowych

Według badań Ministerstwa Kultury opublikowanych w sobotę 27 kwietnia 2013, liczba interenetowych kafejek w Chinach w zeszłym roku spadła o 7%.

Dotychczas kafejek zarejestrowanych było ponad 136 tys. w całym kraju – liczba ta spadła w ciągu zeszłego roku po raz pierwszy od 8 lat. Jak podaje raport, spadek liczby kafejek spowodowany jest m.in. rozwojem mobilnego Internetu. Chociaż liczba kafejek spadła liczba komputerów na wyposażeniu tych działających wzrosła ponad 3%. W kafejkach zatrudnia się aktualnie 1,03 mln pracowników. Jak prognozuje Ministerstwo, tendencja spadkowa będzie się utrzymywać – spodziewana jest integracja salonów gier z kafejkami, w celu podtrzymania biznesu.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.