[Chiny] Iron Man hitem festiwalu naukowego w Szanghaju

Na festiwalu naukowym w Szanghaju który rozpoczął się 19 maja 2013, oprócz drukarek 3D sporym powodzeniem cieszył się również robot iminiem “Iron Man” skonstruowany przez studentów szanghajskiego Uniwersytetu Jiao Tong.

Robot skonstruowany przez studentów posiada sześć żelaznych odnóży i kierowany jest przez komputer. Potrafi maszerować nieprzerwanie przez 4h dźwigając ładunek o wadze 100 kg. Robot może być używany np. przez ekipy ratunkowe.

Drukarki 3D również doczekały się dużej publiczności – to już drugi raz jak były one wystawione dla zwiedzających w Szanghaju. Tym razem zwidzający festiwal mogli dokładnie obejrzeć cały proces drukowania obiektów trójwymiarowych za pomocą tych urządzeń.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.