[Chiny] Papież Franciszek kocha Państwo Środka

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk przebywał w Pekinie w związku z konferencją poświęconą przeszczepom organów. W Global Times, gazecie wydawanej w ChRL, umieszczono wypowiedź biskupa Sorondo, według której Ojciec święty kocha Chiny, Chińczyków oraz chińską historię.

Sorondo jest uważany za bliskiego przyjaciela papieża. Biskup potwierdził w rozmowie z agencją prasową AFP, że rzeczywiście tak powiedział.

Watykan i Chiny nie utrzymują więzi dyplomatycznych, jednak od czasu zostania głową Stolicy Apostolskiej Franciszek zabiega o kontakty z Pekinem w nadziei na odnowienie relacji z katolikami w ChRL.

Wyznawcy katolicyzmu są tam podzieleni pomiędzy tych wiernych Pekinowi, gdzie księża są obierani przez Partię oraz członków kościelnego podziemia, które opowiada się za zwierzchnictwem Watykanu. W czerwcu Rzym wyraził głębokie zaniepokojenie losem biskupa z frakcji podziemnej, którego aresztowano w maju.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.