[Chiny] New Balance wygrywa sprawę o naruszenie praw autorskich

Amerykański producent butów uzyskał odszkodowanie w wysokości 10 milionów yuanów(~5,5 mln złotych). Ma je wypłacić biznesmen Zheng Chaosong i spółki Xinpingheng oraz Bosidake. Ta trójka produkowała i sprzedawała buty pod marką New Boom. Sąd w Suzhou uznał, że “działali w porozumieniu z zamiarem naruszenia praw amerykańskiej firmy”.

Sędziowie zwrócili uwagę na niezwykłe podobieństwo loga produktów i wiele innych podobieństw, które ostatecznie zadecydowały o tym, że produkty marki New Boom mogą łatwo zostać pomylone z butami ze Stanów.

Wyrok sprzyjający firmom, które zgłaszają naruszenie praw własności intelektualnej jest w Chinach czymś, co zdarza się rzadko.

New Balance dwa lata temu przegrał sprawę przeciwko chińskiemu inwestorowi, który zarejestrował mandaryńską nazwę tej marki na swoje nazwisko. Podobnie było z gigantem Apple, który w zeszłym roku nie zdołał pokonać kaletnika, który zarejestrował znak handlowy IPHONE. Sędziowie stwierdzili wtedy, że zarejestrował go zanim te smartfony pojawiły się na rynku chińskim.

Być może wygrana sprawy przez New Balance ma związek z rozległym śledztwem w sprawie dokumentacji chińskiej dotyczącej własności intelektualnej, które zainicjował Donald Trump.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.