[Chiny] Myszy łase na pieniądze (dosłownie)

Pouczająca historia z morałem, że oszczędności nie trzyma się w skarpecie, przydarzyła się imigrantowi z Szanghaju, który wczoraj (12.03.2013) ze zdziwieniem odkrył, że myszy napoczęły jego pieniądze przetrzymywane w szafie.

Ofiarą gryzoni padło 7200 CNY (ponad 3600 PLN!), po których właściciel zastał jedynie drobne kawałki. Imigrant, Zhao Zhiyong, zamieszkały w dystrykcie Jinshan, planował finansować z oszczędności naukę swoich dzieci – strapiony udał się do kilku banków, te jednak nie chciały wymienić zniszczonych banknotów na nowe. Z pomocą przyszedł Rolniczy Komercyjny Bank Szanghaju, który wyraził zgodę na zamianę banknotów jedynie w przypadku gdy pan Zhao poskłada szczątki yuanów w całość.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.