[Chiny] Kontrowersyjny chiński fotograf Ren Hang nie żyje

Znany z kontrowersyjnych, nagich zdjęć zarówno mężczyzn jak i kobiet, fotograf Ren Hang, zmarł w wieku 29 lat.
Cieszący się sławą na międzynarodową skalę artysta, jako samouk, zasłynął z używania swoich przyjaciół jako modeli, lecz charakter jego sztuki, wywołał spore kontrowersje w Chinach, w których od 1949 roku zakazane były wszelkie „akty”, co stało się przyczyną konfliktu Ren Hanga z władzami. W czasie swojego życia, przebywał w więzieniu z tego powodu, zaś jego prace zostały zniszczone. Mimo to nie porzucił swojej wizji artystycznej. Ponadto utrzymywał kontakt ze zwolennikami swojej sztuki za pośrednictwem własnej strony internetowej, a także zwierzał się im, ze swojej trwającej walki z depresją.
Pomimo tego, że artysty nie ma już z nami, to słuch o nim nie zaginie, gdyż pozostawił na ziemi świadectwo samego siebie w postaci fotografii, które możecie zobaczyć poniżej.

View post on imgur.com


Metoshi

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.