[Chiny] Justin Bieber ma zakaz występowania

W tym roku kanadyjski piosenkarz wyrusza w trasę koncertową po Azji. Jednak na liście jego przystanków nie znajdziemy Chin kontynentalnych. Jeden z fanów wystosował list do Biura Kultury, w którym poprosił o wytłumaczenie tej sytuacji, podkreślając, że Bieber to wielokrotnie nagradzany, niezwykle utalentowany artysta. Ministerstwo opublikowało na swojej oficjalnej stronie internetowej krótkie oświadczenie, w którym stwierdzono, że mimo iż Kanadyjczyk może i jest utalentowany, to jednak jest również kontrowersyjnym, młodym obcokrajowcem, którego złe zachowanie zarówno w życiu prywatnym jak i podczas poprzednich występów w Chinach wywołało publiczne oburzenie i zniesmaczenie. Dodano do tego, że aby oczyścić chiński krajobraz artystyczny nie można dopuścić do występów artystów jego pokroju. Ministerstwo zaznaczyło jednak, że ma nadzieję, iż Justin zmieni swoje zachowanie i zasłuży sobie na wstęp do Chin.
Nie do końca wiadomo za co konkretnie ukarany został piosenkarz. Może to być spowodowane niesławnym wniesieniem go przez swoich ochroniarzy na Wielki Mur podczas trasy w 2013 roku, a być może chodzi o wizytę w świątyni Yasukuni, która poświęcona jest duchom żołnierzy wiernym cesarzowi Japonii, spośród których wielu zostało uznanych za zbrodniarzy wojennych.

Sora

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.