[Chiny] Gospodarka Szanghaju pnie się w górę

Jak podaje Urząd Statystyczny miasta Szanghaj, PKB na mieszkańca miasta w pierwszym kwartale tego roku wzrosło aż o 7,8%.

Jest to wynik wyższy od zeszłego roku o 0,2% oraz przewyższający średnią krajową, która wynosi 7,7% – jest to zaskakujący wynik, zważywszy na fakt, że Szanghaj znalazł się w rankingu najwolniej rozwijających się miast Chin. Jak twierdzą analitycy, Szanghaj pomimo powolnego tempa rozwoju znajduje się na dobrej drodze do rozwinięcia gospodarki opartej na rynku usług – ten sektor gospodarki w pierwszym kwartale rozwinął się o 9,5% (w porównaniu do przemysłu, który osiągnął wzrost jedynie 5,4%). Szanghaj wyprodukował również ponad 4% krajowych dochodów – jak twierdzi chiński ekonomista Zhu Haibin, w wypowiedzi dla serwisu ShanghaiDaily, miasto zawdzięcza swój rozwój świetnym strategiom inwestycyjnym.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.