[Chiny] Ceny nieruchomości w marcu wzrosły

Jak podaje chiński Narodowy Urząd Statystyczny, prawie wszystkie większe miasta w Chinach odnotowały w zeszłym miesiącu wzrost wartości nieruchomości.

Aż w 68 z 70 zbadanych przez Urząd miast ceny nieruchomości wzrosły – to o dwa miasta więcej niż w lutym tego roku. W Szanghaju ceny wzrosły o 3,2% i jest to najwyższy wynik wśród zmierzonych miast. Sytuacja jednak odzwierciedla tą sprzed roku, kiedy w lutym 2012 odnotowano wzrost cen tylko w 62 miastach, a już miesiąc później liczba ta wzrosła do 67. Jak twierdzą statystycy z Urzędu Statystycznego, podwyżkę w tym roku wywołały m.in. działania rządu, które wymusiły na deweloperach podniesienie wartości. Ponadto, marzec jest najgorętszym miesiącem na rynku handlu nierochomościami – ceny mają jednak ustabilizować się już w tym miesiącu.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.