[Chiny] Dwa nowe przypadki zarażenia H7N9 w Szanghaju

Powiązane newsy: [Chiny] Chłopiec z H7N9 już zdrowy

We wtorek 9 kwietnia 2013 w samym Szanghaju odnotowano dwa nowe przypadki zarażenia wirusem H7N9.

Daje to w sumie 13 przypadków zarażenia w tym mieście, w tym pięć, które miały skutek śmiertelny. Miejska Komisja ds. Zdrowia i Planowania Rodziny oświadczyła, że ośmiu pacjentów aktualnie przebywa w izolacji, a życiu ich najbliższych nie zagraża niebezpieczeństwo. Nowe przypadki obejmują mężczyzn w wieku 62 i 77 lat, przyjętych w szpitalach w dystrykcie Pudong oraz Szpitalu nr. 1 w Szanghaju.

W związku z rosnącą liczbą zarażonych na szpitale w całym mieście nałożono obowiązek dokładnego badania pacjentów, u których stwierdzono zapalenie płuc lub objawy grypy. Źródło grypy wciąż nie zostało zlokalizowane. Jak podaje miejscowa Komisja ds. Rolnictwa, na przebadanych przez nią farmach drobiu nie stwierdzono obecności wirusa.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.