[Chiny] Drink straconego dziewictwa

Na chińskim rynku pojawił się słynny napój, w Ameryce znany jako “Omdlenie w puszce”. Skąd ta nazwa? “Four Loko” bo o nim mowa, jest owocowym napojem alkoholowym, znanym na amerykańskich imprezach ze względu na wysoką zawartość alkoholu – minimum 12 %. Został on zakazany w Ameryce, dopóki jego składniki nie zostały dostosowane do obowiązujących norm.

Ostatnio stał się popularny w Chinach, gdzie zyskał przydomek “drinka straconego dziewictwa” ze względu na to, że jest niezwykle mocny. Napój pojawił się nawet na okładkach gazet, po tym jak trzy kobiety przemyciły drink do baru karaoke, straciły przytomność po jego wypiciu i zostały okradzione. Drink zyskuje również popularność w internecie – vlogerzy zamieszczają filmiki, gdzie próbują wypić puszkę o pojemności 695 ml – z różnymi skutkami.

W Chinach mówi się, że napój jest kombinacją silnego alkoholu oraz kofeiny, co ma być przyczyną częstych omdleń po jego spożyciu. Nie jest to jednak do końca prawda – w 2010 z powodu zaostrzenia przepisów dotyczących zdrowia w Ameryce, wycofano z jego składu kofeinę i guaranę.

Drinkiem zainteresował się nawet chiński rząd, wyrażając troskę o zdrowie swoich obywateli.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.