[Chiny] Chłopiec z H7N9 już zdrowy

Czterolatek, u którego w czwartek stwierdzono obecność wirusa ptasiej grypy, H7N9, wyzdrowiał. Informację w poniedziałek 8 kwietnia 2013 podał rzecznik szpitala.

Jak podaje dyrektor centrum ds. zapobiegania chorobom, Wu Fan, wyzdrowienie chłopca udowadnia, że nie każdy przypadek zarażenia się wirusem H7N9 u człowieka jest śmiertelny. Chłopiec aktualnie przebywa pod obserwacją, ale jego temperatura utrzymuje się w normie oraz nie ma żadnych zaburzeń oddechowych.

Jak dotąd w Chinach odnotowano około 21 przypadków zarażenia wirusem H7N9, z czego sześciu pacjentów zmarło. Jednakże, w Chinach nie ma jeszcze procedury postępowania w razie zarażenia tym wirusem – w przeciwieństwie do przypadków zarażenia H1N1, gdzie wymaga się 7-dniowej procedury badania oraz dwóch testów na obecność wirusa przed wypisaniem pacjenta ze szpitala.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.