[Chiny] Chiński ‚Kuba Rozpruwacz’ schwytany

Seryjny morderca oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie 11 kobiet, został schwytany po niemal trzech dekadach.

Chińska policja ogłosiła aresztowanie 52-letniego Gao Chengyonga po tym, gdy badania DNA pozwoliły powiązać go ze zbrodniami, które zaczęły się 28 lat temu.

Celem Gao były młode kobiety ubrane na czerwono. Szedł za nimi do domu, a potem gwałcił i zabijał, często przez poderżnięcie gardła. Ciała ofiar były również okaleczane. Najmłodsza z nich miała 8 lat. To przyniosło zbrodniarzowi przydomek „Chiński Kuba Rozpruwacz.”

Krajowe media donoszą, że Gao przyznał się do 11 morderstw w prowincji Gansu i Mongolii Wewnętrznej, w latach 1988-2002. Większość ataków miała miejsce w Baiyin, 1.7-milionowym mieście w północno-wschodnim Gansu. Morderstwa wywołały panikę. Kobiety nie chodziły nocą same po mieście, a władze zaoferowały nagrodę 200 000 yuanów(117 393 złotych). Nagroda nie pozwoliła na znalezienie nowych tropów. Wcześniej tego roku Biuro Śledztw Kryminalnych rozpoczęło ponowną analizę dowodów DNA.

Gao wpadł nie przez własne zbrodnie, a za sprawą wuja, który został zatrzymany za niewielkie wykroczenie. Jego DNA było podobne do DNA sprawcy sprzed lat. Śledczy dotarli do Gao i w tajemnicy zaczęli zbierać jego DNA do porównania. Badania potwierdziły zgodność. Rodzina Gao była nieświadoma jego zbrodni. Według Beijing News, żona płakała, gdy usłyszała o aresztowaniu męża.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.