[Chiny] Chiński boysband stworzony przez grupę… dziewczyn

Tak, to prawda – przystojni panowie na zdjęciu to tak naprawdę kobiety. Zespół Acrush został stworzony przez pięć dziewcząt w wieku około 20 lat, najmłodsza z nich ma zaledwie 18. Grupa została utworzona rok temu, ale już zdążyła zdobyć 900,000 followersów na chińskim portalu społecznościowym Weibo – nieźle, jak na zespół, który nie nagrał nawet jednego teledysku.
Większość fanów zespołu to kobiety, nazywające członkinie zespołu “mężami” – terminu tego używa się odnosząc się do męskich celebrytów, w których podkochują się fanki.
“Kocham wasz styl, komu potrzeba strojów księżniczek, czy dziewczyńskiej muzyki? Tak to się powinno robić!” napisał jeden z użytkowników Weibo.
Według managera zespołu Zhou, grupa unika używania zwrotu wskazujących na ich płeć, zamiast tego stosuje bezpłciowy termin “meishaonian”, oznaczający w chińskim przystojną młodzież. Nawet “A” w nazwie grupie jest męskie – nawiązuje do Adonisa, greckiego boga męskiego piękna.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.