[Chiny] Chińczycy ścigają internetowe piractwo

Popularne chińskie serwisy oferujące darmowe ściąganie filmów, takie jak yyets.com czy cnhd.com, zostały tymczasowo zamknięte po tym, jak chińska policja w piątek 26 kwietnia 2013 zaaresztowała ośmioro przedstawicieli największego tego typu serwisu w kraju – siluhd.com.

Na stronach pojawił się komunikat o tymczasowej awarii – niektóre serwisy z kolei nie podały żadnego powodu zamknięcia. Siluhd.com działało na pirackim rynku od 10 lat – za niewielką miesięczną opłatą udostępniało użytkownikom filmy i seriale, działając pod przykrywką serwisu poświęconemu wiadomościom o filmach. Zarzuty zostaną przedstawione nie tylko ośmioosobowemu zarządowi, ale również 30. pracownikom firmy, którzy odpowiedzą za nielegalne udostępnianie filmów w sieci.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.