[Chiny] Apple wycofuje aplikacje z chińskiej wersji Apple Store

Aplikacje Wirtualnej Sieci Prywatnej (VPN) zostały wycofane z chińskiego Iphone app store.
Ta i inne podobne sytuacje są wynikiem działań na rzecz ograniczenia swobodnego dostępu obywateli Chin do informacji ogólnoświatowych.

Aplikacje typu VPN niczym podziemny tunel dostarczały drogę umożliwiającą obejście zabezpieczeń i cenzury rządowej („Great Firewall”) , która blokuje obywatelom dostęp do wyszukiwarek takich jak np. Google, czy serwisów wideo.

Bardziej restrykcyjne prawo zabraniające dostępu do Wirtualnej Sieci Prywatnej bez zgody władz, uchwalone w styczniu weszło w życie w czerwcu i od tego czasu nikt nie może korzystać z takich niezabezpieczonych połączeń. Firmy telekomunikacyjne mają nakaz przerywać każde połączenie z siecią wykonywane w ten sposób.

Apple wyraża chęć przestrzegania wytycznych Pekinu co do ściślejszej kontroli informacji, planowane jest otwarcie specjalnego centrum mającego prowadzić w tym celu badania w tzw. „chmurze”.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.