[Tajlandia] Amerykański turysta niemal stracił życie w wyniku żartu

27-letni David Smith wraz z przyjaciółmi postanowili spędzić pierwszy dzień dwutygodniowych tajlandzkich wakacji na plaży. Około 10 rano czasu lokalnego Amerykanin oddalił się od znajomych i założył sztuczną płetwę rekina, chcąc z nich zażartować. Zaczął płynąć w kierunku brzegu, będąc zanurzonym tak, że jedynie płetwa wystawała ponad taflę wody. Nie przewidział ekspresowej reakcji miejscowych rybaków.

Łodzie okrążyły mężczyznę i rozpoczęły ostrzał harpunami. Przed zorientowaniem się o zajściu pomyłki rybacy dziewięciokrotnie go trafili.

Znajomi ofiary stwierdzili, iż nie zauważyli nadpływającego do nich Davida, ani jego płetwy. Zobaczyli tylko łodzie rybackie szybko zbliżające się do pewnego punktu i harpuny lecące w wodę. Stwierdzili też, że Smith szybko wynurzył się z wody i krzyknął, że nie jest rekinem, ale został wówczas trafiony kolejnymi harpunami.

Gdy rybacy dostrzegli pomyłkę, pospiesznie przetransportowali pokrzywdzonego na brzeg i zadzwonili po pomoc. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie lekarze ustabilizowali go po sześciu godzinach intensywnej opieki.

Szef tajskiej policji, Somyot Poompanmoung, powiedział, że cieszy się, iż David przeżył. Stwierdził również, że rybacy nie zostaną postawieni w stan oskarżenia, bo działali, chcąc chronić osoby kąpiące się na plaży przed potencjalnym zagrożeniem.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.