[Świat] „Niebieski wieloryb”, czyli gra dla nastoletnich samobójców

W ostatnim czasie przerażającym trendem wśród młodzieży stała się gra w „niebieskiego wieloryba”. Jednak co w tym takiego strasznego?
„Niebieski wieloryb” to gra doprowadzająca młode osoby do samobójstwa w przeciągu 50 dni. Przez ten czas, gracze codziennie wykonują po jednym z 50 zadań, zleconych przez „opiekunów”. Wszystkie te zadania mają destrukcyjny wpływ na ludzką psychikę. Wśród nich można wyróżnić polecenia związane z samookaleczeniem swojego ciała, oglądaniem psychodelicznych filmów o godzinie 4:20, a także siadaniem na skraju dachu najwyższego budynku w mieście itp. Po wykonaniu wszystkich 50 zadań, młody człowiek popełnia samobójstwo, przekonany o bezsensowności życia.
Póki co zginęło w ten sposób 150 osób, najwięcej w Rosji i Azji Środkowej, a ich liczba wciąż rośnie.


Metoshi

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.