[Stany Zjednoczone] Cosplaye nazistów zbanowane na amerykańskim konwencie

Organizatorzy konwentu Rose City Comic Con organizowanego w Portland, wprowadzili kontrowersyjne zapisy do regulaminu. Głośniej zrobiło się o zakazie cosplayowania postaci utożsamianych z nazizmem, podając jako przykład Red Skulla z komiksów Marvela. Nie można w ogóle tworzyć strojów bazujących na tych postaciach, wliczając w to wszelkie parodie i żarty. Karą za niedostosowanie się jest dożywotni zakaz wstępu na imprezę.

Lista zakazanych postaci może być dość długa, wliczając w to także postacie z anime i mang. Problem uderzy w fanów takich serii jak Hellsing, Jojo’s Bizarre Adventure, a także Kancolle i Girls und Panzer. Nie wiadomo też co z Kapitanem Ameryką, który przecież w pewnym sensie jest członkiem nazistowskiej Hydry.

Innym ciekawym zapisem jest zakaz noszenia tabliczek „free hugs”, lecz ten jest dość krótki i nie wiadomo jaka kara czeka za niedostosowanie się.


Pilarious

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.