Konwent OTAKON – wymagane maski ale nie dowód zaszczepienia

Personel obsługujący mający się odbyć w Waszyngtonie DC w dniach 6-8 sierpnia konwent Otaknon potwierdził w piątek 4 czerwca, że konwent odbędzie się normalnie, lecz wymagane będzie noszenie maseczek. Aby wziąć udział w wydarzeniu nie będzie konieczne przedstawienie dowodu zaszczepienia. Zespół podkreślił, że zdecydowanie zaleca zaszczepienie się wszystkim osobom chcącym wziąć udział.

Biorąc udział w wydarzeniu konieczne będzie noszenie maseczek cały czas przez każdą osobę powyżej dwóch lat. Wyjątkiem mają być sytuacje spożywania posiłków w wyznaczonych strefach, w przypadku konieczności czytania ruchu warg przez osoby niedosłyszące, cosplayerów podczas sesji zdjęcowych (lecz z zachowaniem dystansu) oraz prezenterów podczas paneli.

Zastrzeżono, że powyższe wytyczne mogą ulec zmianie lub aktualizacji.

Stowarzyszenie Otacorp będzie hostowało wydarzenie w dniach 6-8 sierpnia w Walter E. Washington Convention Center w Waszyngtonie D.C. Zespół donosi, że Otakon będzie pierwszym dużym konwentem odbywającym się w Waszyngtonie od czasu ponownego otwarcia miasta po lockdownie.

Podczas tegorocznego wydarzenia nie będzie żadnych zagranicznych gości z powodu restrykcji dotyczących podróżowanie i wymogów odbywania kwarantanny. Zespół organizatorsku zastrzega sobie prawo do dalszych zmian organizacyjnych, które mogą dotyczyć skracania czasu trwania lub odwoływania wydarzeń gdzie spodziewane jest duże natężenie uczestników, jak przykładowo Otakon Dance. Otakorp już wcześniej powiedziało, że dołożą wszelkich starań by konwent spełniał wszystkie wymogi sanitarne i że bezpieczeństwo uczestników jest najwyższym priorytetem.

Według danych na marzec tego roku, event zebrał ponad 34 000 dolarów donacji po tym, jak w styczniu zwrócono się z prośbą o wsparcie.

W zeszłym roku zaplanowany na 31 lipca – 2 sierpnia Otakon został odwołany ze względu na pandemię COVID-19. Przeprowadzony był w jego miejsce wirtualny event 1 sierpnia.

Otakorp powiedziało stacji ANN, że przygotują propozycje zwrotu pieniędzy dla osób, które miały zakupione bilety na zeszłoroczne wydarzenie które sięnie odbyło.

Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-06-05/otakon-2021-will-require-masks-but-will-not-require-proof-of-vaccination/.173596


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.